18. januar 2021

Vejle Boldklub får forlænget sit hovedsponsorat

Arbejdernes Landsbank og AL-finans forlænger og forøger hovedsponsoratet i VEJLE BOLDKLUB 

Arbejdernes Landsbank og AL-finans valgte lige før jul at forlænge og forøge sit hovedsponsorat i VEJLE BOLDKLUB med tre år. Aftalen stod til at udløbe sommeren 2021, men parterne valgte at forlænge aftalen med yderligere tre år og samtidig øge sponsoratet i Nørreskoven.
 
Arbejdernes Landsbank og AL-finans indtog Nørreskoven ved oprykning til Superligaen i 2018. Samtidig præsenterede klubben en ny spillertrøje, der hyldede holdet bag klubbens første mesterskab og pokaltitel i 1958.
 
Hovedsponsorerne valgte at holde Superliga-niveau i aftalen, da VEJLE BOLDKLUB rykkede ned. Et tegn på den stærke støtte og loyale opbakning, som VEJLE BOLDKLUB er modtager af fra sine stærke hovedpartnere.

Dermed understreger Arbejdernes Landsbank og AL-finans overfor alle VB-tilhængere kontinuiteten og fælleskabet med klubbens fans

Fra BEST OF Vejle ønsker vi stort tillykke med forlængelsen af hovedsponsoratet!

Tilbage til oversigten

Følg med på Facebook

Læs også

bubble